Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Rozhovor: Vymírání hmyzu - hrozba pro naši planetu

DVTV - Rozhovor s Davidem Storchem

Žijeme v době prudkých změn přírody, ubývání hmyzu je varující, říká k jeho vymírání biolog David Storch. Hmyz je jednou ze základních komponent ekosystému, je potrava pro savce a ptáky a klesá i počet opylovačů. Spousta ekosystémů by se bez něj zhroutila. Neobávám se, že vyhyne úplně, je ale třeba zachránit maximum, dodává.

Zdroj: DVTV

Žánr: rozhovor
Subžánr: ekologie, environment, zvířata
Téma: ekologie, ekoterorismus, environmentalismus, globalizace, globální oteplování, korporace, národní parky, přelidnění, živočišní výroba
Rok:
Původ: Česko
Odkaz: ČSFDOficiální
Odkaz: Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku, z.s.
Odkaz: Greenpeace
Odkaz: Hnutí DUHA
Odkaz: Samosebou.cz

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze kata.jsk: Vymírání hmyzu je velký ekologický problém, který bude mít jednou obrovský dopad na naši planetu a na životy nás všech. Opět z dalších témat, které se začína řešit za 5 minut 12 a otázka, jestli již není pozdě. Neustále mne překvapuje, jak moc děláme, že se nás to netýká. Pan biolog si chvílemi protiřečí a přijde mi, že problém sám zveličuje a každou otázku na tělo zmírňuje. Hlavně aby si někdo nezačal myslet, že ty všemožné studie jsou špatné! Možná jsem už zaujatá kvůli tomu silnému ignorantství, které ve svém okolí směrem k tématu životního prostředí pozoruji, ale už bychom se opravdu měli zamyslet nad tím, jestli i ten obyčejnej čmelák, kterej vymírá, tu není z nějakého důvodu.