Omovi

Počet filmů v databázi: 325

Nově přidáno

Rozhovor: TEREZA VANDROVCOVÁ #2

DVTV - Nepotřebujeme trápit a zabíjet zvířata

Krmivo pro naše zvířata se pěstuje v zemích, kde lidé hladoví, omezení živočišné výroby bude brzy nutnost, má obrovskou vodní stopu a emise, říká veganská aktivistka Tereza Vandrovcová. Veganská strava podle ní může nahradit všechny potřebné živiny, třeba jód je v mořských řasách. Čeští výživoví odborníci prý stále tvrdí, že veganská strava není vhodná, což ale podle Vandrovcové není pravda. A dodává, že ji jíst můžou těhotné ženy i děti. Lidem ale prý chybí informace a konzumaci masa si racionalizují.

Zdroj: DVTV

Žánr: rozhovor
Subžánr: potraviny, společnost, zvířata
Téma: aktivismus, práva zvířat, stravování, veganství, živočišní výroba
Rok:
Původ: Česko
Hrají: Martin Veselovský (ČSFD), Tereza Vandrovcová (ČSFD)
Odkaz: Oficiální

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: Vlastně si ani neumím představit krušné doby old school veganů, kteří začínali před dvaceti lety a nebyl tu jediný vegan výrobek - často si nechávám o těchto dobách od mých přátel vyprávět, abych se vrátil nohama na zem a vážil si pro této veganství přející doby, ve které to má začínající vegan opravdu jednoduché. Poslední cca dva roky se veganská tématika dostává i do médií a televizí, takže po Marku Voršilkovi máme v DVTV Terku Vandrovcovou rekapitulující základní veganské souvislosti a příjemnou formou ji podává široké veřejnosti. A protože kdo po tobě tempehem, ty po něm kamenem, peprná diskuze je opět reprezentativní průřez české nátury.
Recenze HAYDUKE: Tereza Vandrovcová hovorí o etickom vegánstve. V sedemnástich minútach zhrnie všetky základné informácie a zaujímavosti, vrátane zdravotných, ekologických a evolučných aspektov vegánstva. Inšpirácia.