Omovi

Počet filmů v databázi: 308

Nově přidáno

Racing Extinction

Zastavme vymírání

Louie Psihoyos, tvůrce oscarového filmu "Zátoka", je zpět s novým přelomovým dokumentem "Zastavte vymírání". V tomto novém pořadu se Psihoyos a jeho tým aktivistů pokusí odhalit dvě hlavní hrozby, které ohrožují divokou zvěř po celé planetě. Za prvé je to mezinárodní obchod s divokými zvířaty a podvodné léky a přípravky, které jsou prodávány veřejnosti na úkor zvířat, jež na této planetě žijí už miliony let. Druhá hrozba se nachází všude kolem nás. Jsou to skryté emise uhlíku a překyselené oceány, které zabíjí živé organismy. Díky nejmodernějším technologiím odhalíme, že velké ropné společnosti nechtějí, aby se o těchto skutečnostech vědělo. Psihoyos se nám pokusí ukázat, jaký dopad má naše chování na planetu a co je potřeba udělat, abychom zajistili vzkvétání našeho světa pro budoucí generace.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: ekologie, zvířata
Téma: znečištění
Rok:
Původ: Čína, Hong Kong, Indonésie, Mexiko, USA, Velká Británie
Režie: David Doubilet (ČSFD), Louie Psihoyos (ČSFD)
Hrají: Ady Gil (ČSFD), Boris Worm (ČSFD), Charles Hambleton (ČSFD), Elizabeth Kolbert (ČSFD), Elon Musk (ČSFD), Eric Goode (ČSFD), Jane Goodall (ČSFD), Joel Sartore (ČSFD), Lester Brown (ČSFD), Louie Psihoyos (ČSFD), Petr Stepanek (ČSFD), Shawn Heinrichs (ČSFD), Stuart Pimm (ČSFD), Synte Peacock (ČSFD), Travis Threlkel (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální


Recenze SCHIZMO: "Na tomto záznamu zpívá sameček Moha zpěvavého, je poslední svého druhu. Zpívá samičce, která nikdy nepříjde. Je úplně sám. A nyní utichl i jeho hlas". "To, co jsem našel, bylo hrozné. Na mělčině se třpytil nádherný Žralok rezavý, měl uřezané všechny ploutve. Snažil se plavat, ale nemohl. Zlomilo mi to srdce...". "Rejnok Manta bojoval o život hodinu, domorodec bodl to zvíře rovnou do mozku a ono začalo šílet. Viděl jsem jak mi před očima mizí jeho duše...". Tohle a spoustu dalšího najdete v překrásném dokumentu, který emotivní a bolestnou cestou mapuje lidský podíl na systematickém vymírání druhů. Od autora oskarové Zátoky!