Omovi

Počet filmů v databázi: 329

Nově přidáno

Rozhovor: NÁZORY BEZ CENZURY: Týrání zvířat

NÁZORY BEZ CENZURY: Týrání zvířat

Vězení až na osm let i zákaz chovu a držení zvířete a především přísné tresty pro majitele množíren. Takový je návrh Top 09 na zpřísnění trestního zákona kvůli týrání zvířat. Pod návrh se zatím podepsalo minimálně 80 poslanců a zákon už prošel i prvním čtením.

Zdroj:

Žánr: rozhovor, tv pořad
Subžánr: společnost, zvířata
Téma: etika, kožešinový průmysl, masný průmysl, mezilidské vztahy, mléčný průmysl, množírny, práva zvířat, útulky, živočišní výroba
Rok:
Původ: Česko
Hrají: Robert Plicka (ČSFD), Jiří Pospíšil (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální
Odkaz: Hlas zvířat, z.s.
Odkaz: PLICKA & PARTNERS, advokátní kancelář, s.r.o.

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze kata.jsk: Téma týrání zvířat se dostává v médiích do popředí stále více a já jsem ráda, že jsou mezi námi tací, kteří za ně bojují i na vysokých postech. Že jsou připraveni adekvátně a rozumně argumentovat a do poslední chvíle si za svým názorem stát a v nepříjemných rozhovorech neustoupit. Mgr. Robert Plicka je člověkem na správném místě a jsem ráda, že zrovna on reprezentuje názory nás všech, těch, kteří mají srdce otevřené. Jsem ráda, že není jediný, a že české společnosti konečně začíná docházet, že pokud se spojí, tak se podmínky pro zvířata opravdu zlepší, viz prázdné kožešinové farmy, padlé tresty za týrání zvířat, či neustálý boj s množírnami a cirkusy. Bohužel s přibývajícím zájmem médií vzrůstá i počet nahlášených případů týrání zvířat a zdá se, že ČR je místo, kde se těmto šílenostem daří. To potvrzuje nejenom tento díl Názorů bez cenzury, ale i fakt, že např. množírny jsou u nás 3. největší nelegální byznys. Proč asi? Protože zákony nejsou dostatečné, mnoho lidí bere zvířata stále jako věci a protože to prostě vydělává slušný peníz. Věřím ale, že se situace zlepší, jen nesmíme usnout na vavřínech a potřebujeme bojovat nejenom na těch vysokých postech, ale informovat i svoje okolí a být sami příkladem.