Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Spot: Mercy For Animals #1

Pěti dětem jsme ukázali fotky z velkochovů. Co na ně říkaly?

Nezisková organiazce Mercy for Animals ukázala pěti dětem různého věku fotografie zvířat a způsob zacházení s nimi v běžných moderních velkochovech. Jaké byly jejich reakce? Podívejte se na následující čtyřminutové video.

Zdroj: Soucitně.cz

Žánr: spot
Subžánr: zvířata
Téma: masný průmysl, rodičovství, vaječný průmysl, výchova
Rok:
Původ: USA
Odkaz: Oficiální

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: Strašně těžko se mi vyjadřují pocity, které ve mě ty děti zanechaly. Často se říká, že děti jsou naším zrcadlem, odrazem toho, co sami nechceme vidět. Čisté duše nezkažené systémem a "racionálním" uvažováním nám ukazují, jak snadné je přijít o vlastní lidskost. Snažíme se je vychovávat tak, aby z nich byli slušní lidé, ale neuvědomujem si, že ta takzvaná slušnost je uvozovaná samozvanými měřítky normálního a přijatelného. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu, že morálně nezkažené bytosti ochočujeme a implatujeme zvrácené hodnoty, které stojí mimo rámce etického bytí. Doporučuju zastavit se a zapřemýšlet nad tím, co nám děti na tomhle videu ukazují. Obávám se, že stále více budou děti neovlivněným měřítkem dobra a je jen na nás, jak s tím budem schopni pracovat.
Recenze eMko: Ešte teraz, keď píšem tieto riadky, mi zviera hrdlo. Priznám sa, slzy mi začali tiecť už pri 20 sekunde. Miešalo sa vo mne toľko pocitov, no najsilnejší bol asi pocit nádeje. Nádej, že pokiaľ budeme otvorení voči tomu, čo nám hovoria deti, máme šancu zmeniť nielen spoločnosť ale najmä seba. Veď ak 7-ročné dieťa s čistou úprimnosťou povie, že "nie je správne sa takto chovať k akémukoľvek zvieraťu", prečo to nevidíme a nechceme pochopiť aj my, dospelí.