Omovi

Počet filmů v databázi: 328

Nově přidáno

Les animaux ont-ils des droits?

Mají i zvířata svá práva?

V rozporu s nejnovějšími vědeckými poznatky a humánním přístupem ke světu se k mnoha zvířatům stále chováme jako k pouhým biologickým strojům... Už více než půl století věda radikálně mění naše vnímání zvířat. Ukazuje se, že jsou inteligentnější, komunikativnější a citlivější, než jsme si mysleli. Je možné zlepšit životní podmínky hospodářských zvířat v chovech, na jatkách a ve vědeckých laboratořích? Nebo bychom měli od využívání zvířat úplně upustit? Bylo by účinnější vyžadovat od lidí větší zodpovědnost, nebo spíše přiznat zvířatům více práv?

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: společnost, zvířata
Téma: aktivismus, masný průmysl, práva zvířat, veganství, živočišní výroba
Rok:
Původ: Francie
Hrají: Antoine Goetschel (ČSFD), Christine Nicol (ČSFD), Gary Francione (ČSFD), Jane Goodall (ČSFD), Marianne Thieme (ČSFD), Peter Singer (ČSFD), Sébastien Arsac (ČSFD), Steven M. Wise (ČSFD)
Odkaz: ČSFD

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze HAYDUKE: V dokumente sa rozoberá dôležitá téma práv zvierat. Čo vlastne znamená pojem práva zvierat a aké práva by sme mali zvieratám prisúdiť? Rôzne názory na túto vec hovoria aktivisti, filozofi a iné osobnosti, ktoré sa do TV dostanú len zriedkakedy (Gary Francione, Antoine Goetschel, Steven M. Wise, Peter Singer a iní). V dokumente je tiež ukázaný posun dopredu v oblasti ochrany zvierat za posledné desaťročia, čo je pozitívne. Určite sa oplatí pozrieť!