Omovi

Počet filmů v databázi: 328

Nově přidáno

La Mirada circular

Prohlédnutí v kruhu

La Mirada Circular (Prohlédnutí v kruhu) je oceňovaný 12minutový španělský film od režisérů Ivána Sáinz-Parda, Dirka Soldnera a Jim-Boxe, kteří v něm velmi působivě propojují zneužívání lidí a ostatních zvířat. Dvě malé děti jsou v tomto krátkém filmu uneseny od svých rodičů a odváženy v transportu, kterým se vozí zvířata na jatka. Jde o součást dětské představivosti nebo realitu, kterou nechceme vidět?

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární, hraný film
Subžánr: společnost, f73b82c3-642f-4ea7-a06c-c24c65541e18, zvířata
Téma: masný průmysl, práva zvířat, rodičovství
Rok:
Původ: Španělsko
Režie: Dirk Soldner (ČSFD), Iván Sáinz-Pardo (ČSFD), Jim-Box (ČSFD)
Odkaz: ČSFD


Recenze SCHIZMO: Strhující hraný krátkometrážní dokument, jež je transparentní lidskou alegorií na masný průmysl. Dvě unesené děti jsou převáženy na jatka a nakonec poražena tak, jak se to děje každý den, každou minutu, každou vteřinu, po celém světě. Zažívají strach, úzkost, lhostejnost kolemjdoucích, ale i myšlenky na to, jestli ještě někdy uvidí své rodiče. Ve víru paralely lidského a zvířecího života se musí ustrnout srdce každého, kdo tohle uvidí. Konec vás zaručeně zlomí!
Recenze HAYDUKE: Jedného slnečného dňa sú deti násilne odvlečené od svojich rodičov, zviazané, hodené do kamióna a prevážané dlhú dobu na konečnú zastávku, bez svetla, jedla, vody. Nevyslyšané výkriky o pomoc, stres, bezmocnosť... Až mi prešli zimomriavky po chrbte, keď som pochopil pointu. Dobrú chuť.
Recenze eMko: Rodičia vychutnávajúci si pokoj a dve šantiace deti v mori. Idylka, ktorá neskončí práve najkrajšie. Nemusíte vedieť po španielsky aby ste pochopili myšlienku, ktorú do filmu jeho tvorcovia vložili.