Omovi

Počet filmů v databázi: 309

Nově přidáno

Hachiko: A Dog's Story

Hačikó - příběh psa

Film natočený podle japonského snímku z roku 1987 Hachiko Monogatari se skutečně stal. Richard Gere ztvárnil univerzitního profesora, který se ujme opuštěného psa. Brzy mezi nimi vznikne neuvěřitelné a silné pouto… Dojemný příběh je americkou adaptací japonského skutečného příběhu, který vypráví o jednom oddaném psovi jménem Hačikó. Tenhle mimořádný pes doprovází svého pána Parkera Wilsona (Richard Gere), univerzitního profesora, každé ráno na nádraží a odpoledne se tam vrací, aby ho přivítal. Jednoho dne však Parker zemře a na stanici se už nikdy nevrátí.…

Zdroj: ČSFD

Žánr: hraný film
Subžánr: drama, zvířata
Téma: mazlíčci
Rok:
Režie: Lasse Hallström (ČSFD)
Hrají: Americo Presciutti (ČSFD), Bates Wilder (ČSFD), Cary-Hiroyuki Tagawa (ČSFD), Davenia McFadden (ČSFD), Erick Avari (ČSFD), Jason Alexander (ČSFD), Joan Allen (ČSFD), Richard Gere (ČSFD), Robbie Sublett (ČSFD), Robert Capron (ČSFD), Sarah Roemer (ČSFD), Troy Doherty (ČSFD)
Odkaz: ČSFD

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: Dlouho jsem tenhle film obcházel, protože Richard Gere je především idol našich maminek, než kdovíjaký herec. Navíc film je prezentován jako rodinný a tahle nálepka se mi totálně ekluje. Nakonec jsem to zkusil a s klidným svědomím můžu říct, že toho je to nejsilnější, co jsem kdy viděl. Snímek totiž přináší skutečný příběh neuvěřitelné věrnosti psa primitivního plemena Akita Inu - Hachika, který vás totálně vyždíme a zničí! Takže pokud tomu někdo dal označení jako "rodinný film", tak to musel být pěkněj naschválníček a chtěl by vidět plakat celé rodiny :D. Skutečně od půlky filmy mi jektala čelist, jak snad ještě nikdy v životě, takže pokud jsem byl na konci filmu vyšťaven emočně, stejnou měrou i fyzicky. Úplně zhroucenej. Vlastně ani nevím, jestli mám odvahu tohle vidět podruhé. Tenhle film vás zlomí, vycucne, pohodí a zmáchaného slzami bude vláčet ještě nějakou chvíli za sebou. Jen pro odvážné jedince a na vlastní riziko!
Recenze HAYDUKE: Akita je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami. Hachika hrali vo filme tri psy plemena akita, pretože cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Samotný Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt. Mne sa táto americká verzia filmu páčila viac ako japonský originál, lebo je tu krajšie zobrazené to puto so psom. Ale aj tak je na hlavu, že dopyt po psoch plemena akita sa tak zvýšil hneď po premiére. Útulky sa plnia, ale tvrdohlavý akita akceptuje iba jedného pána za život. Preto Hachiko čakal svojho pána 9 rokov a odmietal pomocnú ruku od iných. Každý vyhodený akita je mŕtvy akita.