Omovi

Počet filmů v databázi: 324

Nově přidáno

Přednáška: GREEN LIFE #10

GREEN LIFE #10 - Pralesy a oceány

Velmi zajímavé povídání o širokých souvislostech ochrany přírody s mnoha zkušenostmi a zážitky z praxe, fotografiemi a videozáznamy. Týká se projektů Green life a Blue life – tedy jednak rezervace na Sumatře, kterou založil spolek Prales dětem, a dále pak na téma ochrany bohatství oceánů.

Zdroj: Dokumentarium

Žánr: přednáška
Subžánr: ekologie, společnost, zvířata
Téma: aktivismus, ekologie, etika, národní parky, práva zvířat, pytláctví, těžba dřeva, trofejový lov, veganství, znečištění
Rok:
Hrají: Milan Jeglík (ČSFD), Zuzana Koloušková (ČSFD)
Odkaz: Oficiální

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: Obsáhlá a svým způsobem i bilanční přednáška z Vegan festu 2017, kdy Milan Jeglík rekapituluje práci a úspěchy se sumaterskými projekty GreenLife a BlueLife. Vy, kdo práci GL sledujete delší čas, asi nebudete zaskočeni buldočím zápalem pro věc těchto aktivistů, když ale uvidíte kolik práce už pro ochranu přírody odvedli, člověk nepřestane vycházet z údivu. Pociťuji hluboký respekt a úctu k tomu, že něco tak skvělého vzniklo právě v ČR a může inspirovat všechny ostatní. Tenhle fenomenální projekt zaslouží pozornost nás všech nejen, pro skutečný přínos ochraně přírody, ale především pro to, jaké hodnoty představuje pro svět.