Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Food Matters

Na jídle záleží

Tento užitečný propagační počin osvětluje vztah mezi nemocemi a stravou. Popisuje nenáročným způsobem na četných příkladech, kterak je pro zdravé tělo důležitá vhodná strava. Dále se zaobírá účelovým potlačováním informací o léčbě nemocí vysokými dávkami živin. Potlačování se děje, jak jinak, z důvodu zisku. Je to levné, funkční. Na klasické medikaci léky lze mnohonásobně vydělat, na léčbě stravou už to jde hůře. Tvůrci dokumentu také poukazují na nutnost lidí zajímat se o své zdraví a stravu. Dokument je zajímavým postrčením pro všechny, kteří o tématu správné životosprávy mnoho nevědí.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: f73b82c3-642f-4ea7-a06c-c24c65541e18
Téma: masný průmysl, mléčný průmysl, vaječný průmysl, veganství, živočišní výroba
Rok:
Původ: USA
Režie: Carlo Ledesma (ČSFD), James Colquhoun (ČSFD)
Hrají: Andrew W. Saul (ČSFD), Charlotte Gerson (ČSFD), Dan Rogers (ČSFD), David Wolfe (ČSFD), Phillip Day (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální


Recenze SCHIZMO: Ok, možná trochu agitační a jednostranně zaměřený dokument, v němž si čísla údajných výzkumů asi nemůžete jen tak ověřit, ale co si ověřit můžete, jsou selské počty 1+1 = 2 a logické úvahy o tom, že čerstvá zelenina je víc jak smažený kuře, že pohyb na čerstvém vzduchu je víc jak pařit play station nebo že prevence je víc jak složitý náročná léčba. Šokující na tom je, že člověk ví, jak se chovat, co dělat a co nedělat, aby trvale udržitelný rozvoj jeho zdraví a okolí mohl být funkční. Tak co s vámi lidi je, že se těma logickýma poznatkama neřídíte???
Recenze HAYDUKE: Aby sme mohli jedenie mäsa označiť za prirodzené a normálne, museli by sme sa vrátiť do čias zberačov a lovcov. A to nielen našim životným štýlom a myslením, ale aj naším počtom. Vtedy to bolo prirodzené. Dnešné veľkochovy, bitúnky, umelé oplodňovanie, malé železné klietky, elektrické kliešte, jatočné pištole, mnohohodinové transporty, mláďatá oddelované od matiek hneď po narodení a znova umelo oplodňované, poodsekávané zobáky kuriatok, prasatá ktoré sa strachom pomočujú, pesticídy, antibiotiká, steroidy vyvolávajúce u ľudí desiatky chorôb, to nemá s prirodzenosťou vôbec nič spoločné. Každý deň je zabitých 159 miliónov suchozemských zvierat pre mäso (celosvetovo), pritom tony jedál končí v košoch. Čo je na tom normálne? Každý jedinec sa môže pridať k desiatkam miliónom vegánov - k tým, ktorí sa rozhodli tento krvavý biznis prestať financovať. Ak nie pre svoje morálne uvedomenie, tak aspoň pre svoje vlastné zdravie.