Omovi

Počet filmů v databázi: 330

Nově přidáno

END:CIV

END:CIV

Kanadský dokument zkoumá závislost naší kultury na systematickém ničení a zneužívání životního prostředí a sonduje výslednou epidemii otrávených krajin a otřesených národů. Částečně založený na knize Endgame (nejprodávanější knize autora Derricka Jensena) se film ptá: „Kdyby vaše vlast byla napadena mimozemšťany, kteří pokáceli lesy, otrávili vodu a vzduch a kontaminovali potraviny, bránili byste se?“ Svižným tempem, pomocí hudby, archivních materiálů, filmové grafiky, animace, frašky a satiry se film snaží o rozbor globálního ekonomického systému a postavení člověka v éře 21. století.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: ekologie, environment, společnost
Téma: aktivismus, domorodé kmeny, ekologie, environmentalismus, korporace, les, národní parky
Rok:
Původ: USA
Režie: Franklin López (ČSFD)
Hrají: Aric McBay (ČSFD), Derrick Jensen (ČSFD), George Poitras (ČSFD), James Howard Kunstler (ČSFD), John Zerzan (ČSFD), Lierre Keith (ČSFD), Paul Watson (ČSFD), Rod Coronado (ČSFD), Shannon Walsh (ČSFD), Stephanie McMillan (ČSFD), Steven Best (ČSFD), Waziyatawin (ČSFD), Zoe Blunt (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální

Stahuj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: "Fuck patience" zazní v tomhle filmu a to je také určité poslaní, které nabízí. Nebudem si nic nalhávat, tenhle film je těžká deprese, protože Derrick Jensen, jehož knihy dokument inspirovaly, říká vše narovinu, navíc v notně protisystémovém, protipolitickém a protikorpačním duchu. Bohužel, takovéto vizionáře nebereme na zřetel a raději pokračujeme v devastaci planety. V dokumentu se přímo rozebírá, jak protichůdné termíny jsou "prosperující civilizace" a "udržitelný rozvoj", přičemž se poukazuje na to, že každou civilizaci, která po planetě kdy hodila čekal zároveň úpadek a konec. Jako by byl nezbytný zánik průvodním jevem každého pokroku. Nebo alespoň v takovém smyslu, ve kterém jsme schopni ho chápat. Autoři chtějí jinými slovy říct, že je člověk nepoučitelný a pokud bude pokračovat v nastoleném směru, zánik bude opět neodvratný. Jako důkazy pro svoje tvrzení používají množství devastačních záběrů planety, nadměrné výroby a konzumu, průmyslu, zbrojení, těžby, zneužívání zvířat. Vystupují zde vědci, ekologové, aktivisti či zástupci domorodých kmenů. Zničujícím poznatkem je zjištění, že vlády a korporace připouštějí diskuzi a vyjednávání s ekologickým hnutím hlavně proto, aby ho mohli efektivně kontrolovat a řídit. Vypadá to, že pomalu ocitáme v době, kdy bude vzdor jedinou možnou variantou. Srát na trpělivost!
Recenze HAYDUKE: Nahliadnutie očami politiky na negatívne dopady chodu našej industrializovanej pokrokovej civilizácie, akými sú zväčšovanie priepasti medzi bohatými a chudobnými, degradácia životného prostredia a blížiaci sa ekonomický kolaps. Dokument pritom nie je pesimistický, neprináša katastrofické vízie, naopak, prináša ducha odhodlania a uvedomenia si situácie a ponúka riešenia. Chýbalo mi trochu viac rozhovorov na kľúčové témy, akými sú konzumerizmus a preľudnenie, napriek tomu ide o jeden z najlepších dokumentov o príčinách environmentálnej deštrukcie a o zmene.