Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Écologie - Ces catastrophes qui changèrent le monde

Katastrofy, které změnily svět

Jak se postupně zrodilo ekologické hnutí. 10 katastrof, které přiměly lidi se zamyslet nad tím, co Zemi způsobují a jak to ovlivní jejich dlouhodobé přežití. Smog v Londýně, Otrava rtutí v japonské zátoce Minamata, Černobyl a další katastrofy v podání médií ovlivnily zásadně veřejné mínění a vzestup ekologie.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: ekologie, katastrofický
Téma: environmentalismus, těžba, znečištění
Rok:
Původ: Francie
Režie: Virginie Linhart (ČSFD)
Hrají: Severn Cullis-Suzuki (ČSFD), Yann Arthus-Bertrand (ČSFD)
Odkaz: ČSFD


Recenze SCHIZMO: Neutěšený výčet ekologických katastrof, jejichž společným jmenovatelem je samozřejmě člověk a jeho bezohledné, neuvážené či pošetilé počínání. Dopad katastrof je stejně deprimující jako fakt, že ve filmu nezazní ani náznak možnosti lepších zítřků nebo ponaučení se z vlastních chyb. Skoro to pak vypadá, jako by člověk tu potřebu ani neměl, takže otázkou zůstává, co chtěli autoři tímhle přímým a depresivním snímkem (a komu?) říct...
Recenze HAYDUKE: Dokument sleduje najväčšie ľuďmi spôsobené ekologické katastrofy od roku 1945 a približuje vývoj ekologického uvedomenia prostredníctvom archívnych záberov a rozhovorov s rôznymi znalcami. V dokumente vidíme mnohé zmeny k lepšiemu, ku ktorým bola spoločnosť dotlačená nevyhnutnosťou, ale vidíme aj kauzy, ktoré sa zhoršujú ako stúpa dopyt, konzum a počet ľudí. Bohužiaľ, týchto káuz je viac. Dokument sa príliš nesústredí na hľadanie riešení, iba na poukázanie na problémy.