Omovi

Počet filmů v databázi: 303

Nově přidáno

Earth 2100

„Ve svém životě jsem viděla New York v plné karanténě. Středozápad zamořený a zdevastovaný hmyzem. Celou Kalifornii smetenou mořem. Ale co se stalo potom, nemohl nikdo z nás předvídat." Tak začíná originálně a zajímavě podaný průběh toho, co se se Zemí může stát během právě začínajícího století. Smyšlená postava, Američanka narozená 1. června 2009, vypráví příběh, ve kterém není nouze o gigantické hurikány, ničivé zvyšování hladiny oceánů, spalující období sucha a smrtící virové epidemie. Na své strastiplné cestě sleduje jednání lidí schopných udělat cokoli pro kapku benzínu nebo vody. Zpracováním připomíná film smyšlený komiks, ale všechny údery, které ve filmu příroda vrací lidstvu, jsou opřené o skutečné teorie současných vědců.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: ekologie
Téma: ekologie, globální oteplování, přelidnění
Rok:
Původ: USA
Režie: Rudy Bednar (ČSFD)
Hrají: Dan Esty (ČSFD), Elizabeth Marvel (ČSFD), James Howard Kunstler (ČSFD), James Woolsey (ČSFD), Janine Benyus (ČSFD), Michael Klare (ČSFD), Michael Pollan (ČSFD), Stuart Pimm (ČSFD), Van Jones (ČSFD)
Odkaz: ČSFD

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze HAYDUKE: Dokument sleduje príbeh Lucy, ktorá sa narodila do spoločnosti, kde ľudia sú závislí na prírodných zdrojoch a globálne teploty a populácia rýchlo narastajú. Predkladá pred oči obrazy, ktorými sa väčšina z nás radšej nechce zaoberať – že do konca tohto storočia život, ako ho poznáme, nemusí existovať. Naša civilizácia sa môže rozpadnúť a zanechať po sebe len stopy po existencii moderných ľudí. Znie to čudne, extrémne, či dokonca neskutočne, no podľa nepretržitých vedeckých výskumov je to veľmi reálna predpoveď. Experti varujú, že ak nezastavíme populačný rast, vyčerpávanie zdrojov a klimatické zmeny, bude to mať katastrofálne dopady. Dokument komentovaný niekoľkými svetovými odborníkmi priblíži najhorší možný scenár našej budúcnosti.