Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Češi zachraňují

Češi zachraňují

Po stopách ohrožených druhů zvířat s Danem Bártou. V šestidílném přírodovědném seriálu tvůrci představí několik zásadně ohrožených zvířat z různých částí planety a jejich zachránce - české přírodovědce, kteří se, mnohdy tisíce kilometrů od domova, zabývají jejich záchranou. Díky nim dokumentární cyklus může, přímo v místě života konkrétních zvířecích druhů, nejen popsat, čím jsou ohroženy, ale také jak je někdy snadné jim pomoci. Ve vybraných lokalitách ale mnohdy chybí vůle úřadů, energie obyvatel, či hlubší znalost problémů. Cyklus se zaměřuje na dosud ne příliš známé příběhy Čechů žijících nejen v exotických krajích, ale i v Evropě a u nás. Ti spolupracují s místními lidmi, přesvědčuji úředníky a politiky, shánějí finance a vedou či realizují „živé“ projekty ochrany přírodního bohatství i ve značně vzdálených krajích. Většina projektů je vedena českými nevládními organizacemi, zoologickými zahradami, univerzitami i vědeckými pracovišti, které chrání to, co ničím nelze nahradit – světovou přírodu. Tvůrci zvolili formu cestopisu, obohacenou o pátrání po osudech ohrožených druhů zvířat a hledání konkrétních příčin jejich vymírání. V šesti dílech budou Češi zachraňovat například opice kahau na Borneu, mořské želvy v Indonésii, orlosupy v Evropě, antilopy v Senegalu, zuborožce na Filipínách i zubry v Česku.(Česká televize)

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární, tv pořad
Subžánr: ekologie, environment, zvířata
Téma: domorodé kmeny, ekologie, environmentalismus, etika, národní parky, pytláctví, znečištění
Rok:
Původ: Česko
Režie: Zdeněk Suchý (ČSFD)
Hrají: Dan Bárta (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální
Odkaz: Mořské želvy na Borneu
Odkaz: Antilopy v Senegalu

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze SCHIZMO: To už to musí být opravdu vážné, když se vznikají takové osvětové pořady zaměřené na tuzemské ochránce přírody působící ve světě. A já říkám "no sláva, to to trvalo, jen houšť a větší kapky". Věřím, že všeobecně oblíbený Dan Bárta, který je sám uznávaným expertem na vážky, naláká dostatěčně velké publikum a otevře další oči směrem k ochraně zvířat.
Recenze kata.jsk: Česká televize nám připravila dokumentární cyklus, který se bude v několika dílech věnovat Čechům, kteří se zabývají ochranou zvířat a snaží se dělat vše pro to, aby jim na naší mnohdy zbídačené planetě bylo lépe. V prvním díle se setkáme s Hankou, která zachraňuje želvy a pomáhá vlastníma rukama k tomu, aby se jedna želva z tisíců vylíhlých, po 35 letech vrátila zpět na své místo, a znovu rozšířila další generaci těchto úžasných tvorů, jenž přežili i dinosaury. Zatím se dokument jeví velmi sympaticky, tak uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly.