Omovi

Počet filmů v databázi: 323

Nově přidáno

Behind The Mask

Behind The Mask: The Story Of The People Who Risk Everything To Save Animals

Pod maskou. Film o Animal Liberation Front. Součástí je i svědectví paní, která se nechala zaměstnat v laboratoři (oblíbila si opici, kterou tam pak otrávili), aby získala důkazy pro boj proti ní.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: zvířata
Téma: aktivismus, ekoterorismus, pokusy na zvířatech, práva zvířat
Rok:
Původ: USA
Režie: Shannon Keith (ČSFD)
Hrají: Chris DeRose (ČSFD), Ingrid Newkirk (ČSFD), Jerry Vlasak (ČSFD), Jill Phipps (ČSFD), John Curtin (ČSFD), John Feldmann (ČSFD), Keith Mann (ČSFD), Kevin Kjonaas (ČSFD), Paul Watson (ČSFD), Rod Coronado (ČSFD), Ronnie Lee (ČSFD), Shannon Keith (ČSFD), Steven Best (ČSFD)
Odkaz: ČSFD


Recenze SCHIZMO: S hlubokou úctou a pokorou jsem sledoval tenhle film, mapující činnost (ne)organizace ALF. S úctou ke všem těm lidem, kteří riskují mnoho nebo často taky všechno, aby zachraňovali zvířata, na kterých je pácháno bezpráví všeho druhu. Je to jako morální zrcadlo, kdy v době mravní zkaženosti a lhostejnosti, existuje někdo, kdo má etický rámec posazený tak, jak by měl být vnímán, ale naše vyhaslá srdce ho odmítají akceptovat. Najednou jakoby se ukázala, že veškerá vaše osvěta na všech možných stranách, spolupráce a lobování za šetrnější přístup ke světu, je vlastně jen pohodlné klikání na počítači v teple a bezpečí vašeho domova, zatímco tihle hrdinové vyrážejí do terénu a konají. Výpovědi svědků, aktivistů, umělců, odborníků z nejrůžnějších směrů a především vivisekční záběry vám vemou dech. Jakoby bylo načase si uvědomit, že za každou kosmetikou, čistícím prostředkem, cigaretou nebo tabletkou stojí nekonečná muka v laboratořích. Zbytečně. Pro náš zkostnatělý komfort, zábavu, blahobyt. Na klíně vám sedí vaše kočka a vy si uvědomujete, že ta v dokumentu s oslepeným zrakem, dírou v hlavě nebo poleptanou kůží takové štěstí neměla. A taky to mohl být právě ten váš mazlíček. Teprve ta konektivita se životem, který se protne s tím vaším, je často ten moment, kdy uvědomíte, že humanita je dalším smrtelným hříchem. “Každým rokem umírají miliardy zvířat, abychom mohli jíst jejich mrtvá těla, stahovat je z kůže a nosit, nebo se bavit, když skáčou hořící obručí. A to vše proto, že jsme manipulavaní tak, abychom po jejich mase toužili. A jediné, co můžem dělat, je být slušný, trpělivý a dělat politiku. A čekat, že ta změna příjde sama!”
Recenze HAYDUKE: Dokument o lidech, kteří riskují své životy a svobodu kvůli záchraně zvířat. Animal Liberation Front (Fronta za osvobození zvířat) je hnutí, tvořené aktivisty za práva zvířat. FBI ji v současné době označuje za domácí teroristickou hrozbu č.1. Kdo jsou tito osvoboditelé zvířat a proč si myslí, že porušování zákona je nejúčinnějším způsobem, jak zachránit zvířata? Proč se staví proti zažitému, bojují za to, v co věří, a vzbuzují rozruch u veřejnosti? Režisérka Shannon Keith se pokouší dostat POD MASKU mužům a ženám, kteří odhalují pozadí svých každodenních bojů ve jménu osvobození zvířat. Tento kontroverzní dokument je protkán příběhy lidí, kterým pro vlastní ideály hrozí vězení a někdy i smrt. Uvidíte dosud nezveřejněné záběry, které ukazují, kam až jsou aktivisté ochotni zajít při zachraňování životů zvířat.