Omovi

Počet filmů v databázi: 311

Nově přidáno

At the Edge of the World

Na okraji světa

Americký dokumentární film režiséra Dana Stoneho sleduje boj kontroverzního kanadského aktivisty Paula Watsona a čtyřicítky dobrovolníků ze společnosti Sea Shepherd Conservation Society o záchranu beztrestně vybíjených velryb. Watson odešel od Greenpeace, protože chtěl uplatnit vlastní metody při záchraně těchto mohutných kytovců, které japonské lodě ilegálně pronásledují a zabíjejí i v mezinárodních vodách. Snaží se zastavit krvavá jatka za každou cenu a nevyhýbá se ani agresivním akcím. Posádku lodí Robert Hunter a Farley Mowat tvoří nepříliš zkušení námořníci, jejichž bojová taktika se pod Watsonovým vedením mění podle situace. A i když snaha pomoci velrybám je chvályhodná, nabízí se i otázka: jak daleko jsou schopni při záchraně velryb zajít?

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: zvířata
Téma: environmentalismus
Rok:
Původ: USA
Hrají: Alex Cornelissen (ČSFD), Daniel Bebawi (ČSFD), Emily Hunter (ČSFD), Jonny Vasic (ČSFD), Laura Dakin (ČSFD), Mathieu Mauvernay (ČSFD), Paul Watson (ČSFD), Pedro Monteiro (ČSFD), Peter Brown (ČSFD), Peter Hammarstedt (ČSFD), Rod Marining (ČSFD), Wilfred Verkleij (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální


Recenze HAYDUKE: Sea Shepherd je ojedinelá organizácia, je veľmi povzbudzujúce vidieť takúto formu boja proti teroru páchanom na životnom prostredí, vyzerá to tak neohrozene, a to aj napriek zastrašovaniu zo strany niektorých štátov. Asi im na účet pošlem nejakú symbolickú podporu.