Omovi

Počet filmů v databázi: 311

Nově přidáno

Arrival

Příchozí

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva.

Zdroj: ČSFD

Žánr: hraný film
Subžánr: drama, sci-fi
Téma: etika, mezilidské vztahy, osobnostní rozvoj, pacifismus
Rok:
Původ: USA
Režie: Denis Villeneuve (ČSFD)
Hrají: Amy Adams (ČSFD), Forest Whitaker (ČSFD), Jeremy Renner (ČSFD), Joe Cobden (ČSFD), Julian Casey (ČSFD), Larry Day (ČSFD), Mark O'Brien (ČSFD), Michael Stuhlbarg (ČSFD), Nathaly Thibault (ČSFD), Pat Kiely (ČSFD), Russell Yuen (ČSFD), Shawn Campbell (ČSFD), Tzi Ma (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální


Recenze SCHIZMO: Podzim nám připravil spoustu důvodů, proč vyrazit do kina a Arrival se krátce po svém uvedení tváří jako zřejmě ten nejlepší důvod, jaký jsme letos vůbec dostali. Už trailer naznačoval, že půjde o cosi vyjímečného a klepy o aspirantovi na možný film roku nelhaly. Arrival je přesně tím znepokojivým komorním sci-fi dramatem, jaké jsem vždy chtěl vidět, ale nikdo ho zatím nenatočil. Popravdě jsem postaven před dilema, abych vystihnul film co nejlépe, ale neprozradil až moc. Vizuálně je to docela porno, tvůrci si dali velkou práci s důmyslnou prací kamery, která zde kouzlí nezvykle hustou atmosféru. Zvuk, produkce - labůžo. Minimalistický soundtrack od J. Jóhannssona, který kloubí neoklasiku s ambientem je naléhavý a zkličující, přesně jak to mám rád. A film? Představte si, že téměř dvě hodiny hltáte každou vteřinu filmu, aby jste porozuměli, proč tady mimozemské lodě přistály a zatím co schyluje ke globální válce, přičemž se hlavní hrdinka snaží najít způsob, jak ji zastavit, v samotném závěru filmu zjistíte, že o nic z výše zmíněného tady vlastně vůbec nejde. Mimořádně silný a osobní snímek.
Recenze HAYDUKE: Vždy so zatajeným dychom sledujem vo filmoch prvé kontakty rôznych civilizácií, a vždy s obavami čakám, kedy na scénu vbehnú blázni, ktorí zo strachu z neznámeho začnú všetko likvidovať, namiesto toho, aby spoznávali. To bola tá časť filmu, ktorá sa mi páčila. Akú rolu presne tam hrala Louisenina dcéra, Sapirova-Whorfova hypotéza, nelinearita času, a akú to všetko malo súvislosť s návštevou mimozemšťanov? Kde je tá senzačne extrémne emocionálne humanisticky nabitá pointa?? Bola tak hlboko skrytá, že ju vyčmuchá iba osvietenec a Eric Heisserer? Keď si zadáte do Googlu napríklad „Explaining the Arrival“, zistíte, že každý vidí v tomto filme niečo úplne iné. Je tam aspoň 30 rozličných vysvetlení. Nie, ja som imúnny voči filmom, ktorých pointou sú otázniky, alebo psychické vydieranie. Po grafickej a hudobnej stránke je úroveň oveľa vyššia.
Recenze kata.jsk: Premiéra filmu byla v období, kdy jsem si říkala, že už snad nemůže do kin přijít nic, co by mě naprosto odrovnalo a zarazilo do sedačky a sebralo mi veškerý slova z úst. No a pak jsem šla na Arrival, do Dolby Atmos, a nic jsem od toho neočekávala. Po skončení filmu jsem však zůstala několik minut sedět, v sále, který byl plný stejně reagujících lidí. Ticho, že byste slyšeli spadnout špendlík. Snímek byl pro mě naprosto silný a strhující zážitek. Hudba od mého milovaného Jóhannssona (budiž mu země lehká) v kombinaci se záběry, které vás kompletně pohltí. Z hlavní zápletky filmu vás zamrazí, na naši planetu Zemi přijdou návštěvníci z vesmíru a nedělají nic. Jen čekají. Nikdo jim nerozumí a ti nejvyšší zástupci všech zemí samozřejmě myslí hned na to nejhorší. O to víc, vás rozseká závěr, kdy najednou pocítíte absurditu celé lidské společnosti a naprostou bezmoc. Protože to, co film naznačí, to, co je pro nás spása, je tak snadné, ale zároveň si říkáte, že toho lidstvo jako celek už není schopné. Alespoň tak jsem to cítila já. Neskutečný. Rozbušilo se mi srdce i teď, když to píšu, po roce od posledního zhlédnutí.