Omovi

Počet filmů v databázi: 311

Nově přidáno

An Apology to Elephants

Omluva slonům

Jen málo zvířat fascinuje člověka tak, jako sloni. Po mnoho století byli adorováni, inspirovali velká umělecká díla, dokonce byli vzíváni jako bohové a nakonec se k nim lidé chovali s neuvěřitelnou krutostí. Film Omluva slonům popisuje zneužívání těchto inteligentních zvířat. Film vypráví o často velmi brutálním zacházení a psychických traumatech, které jim přináší život v některých ZOO a cirkusech. Kromě záběrů slonů žijících v zajetí, ale i divoké přírodě, obsahuje film Omluva slonům rozhovory s biology, vědci a aktivisty.

Zdroj: ČSFD

Žánr: dokumentární
Subžánr: zvířata
Téma: aktivismus, cirkus
Rok:
Původ: USA
Režie: Amy Schatz (ČSFD)
Hrají: Colleen Kinzley (ČSFD), Cynthia Moss (ČSFD), Ed Stewart (ČSFD), Joyce Poole (ČSFD), Katy Payne (ČSFD), Lily Tomlin (ČSFD), Mel Richardson (ČSFD), Pat Derby (ČSFD), Ross MacPhee (ČSFD)
Odkaz: ČSFDOficiální

Sleduj
Nahlásit nefunkční odkaz
Recenze HAYDUKE: Rozhovory s rôznymi aktivistami a aktivistkami, ako Pat Derby (zakladateľka neziskovky Performing Animal Welfare Society), biológmi a vedcami, zoológmi a veterinármi, ktorí/é nehovoria iba o utrpení nádherných inteligentných cítiacich zvierat, akými sú slony, ale aj negatívne dopady ich odchytu na životné prostredie. Stále viac a viac krajín v EÚ a po celom svete zakazuje cirkusy so zvieratami. To najjednoduchšie, čo môže urobiť každý, je bojkotovať ich a nabádať k tomu aj svojich známych.